IV. BOSONOŽSKÁ UZLOVÁ ŠTAFETA

02.03.2015 12:55

Hasičské okénko

Letos jsme pořádali již IV. Bosonožskou uzlovou štafetu, která proběhla 7. února 2015 na místní Střední škole stavebních řemesel Brno- Bosonohy. Tento rok k nám zavítalo 260 mladých hasičů a více jak 50 vedoucích. Soutěžilo se v kategorii přípravka, ml. žáci, st. žáci, dorostenec jednotlivec a dvoučlenná družstva dorostenců.  Bosonožští mladí hasiči soutěžili v kategorii dvoučlenných družstev a dorostenec jednotlivec.  Tato soutěž je zařazena do OUL (Otevřená Uzlová Liga). Celkem soutěží v tomto seriálu je 5, zakládající sbory SDH jsou Drnovice u Vyškova, Hrušovany u Brna, Brno Strarý – Lískovec, Bosonohy a Kovalovice. Soutěže probíhají v zimním období, kdy první soutěž je v listopadu v Drnovicích a poslední finálová, kde se potkají pouze prvních osm družstev v každé kategorii, se pořádá v březnu. 

Naši bosonožští mladí hasiči si zaslouží velkou pochvalu, protože se umístnili na krásných místech. V kategorii dorostenec jednotlivec soutěžilo celkem 21 jednotlivců.

Na   1. místě se umístnila Eliška Pařízková s časem 10,94

       2. místo obsadila Klárka Marečková s časem 10,95

       6. místo Eva Floriánová s časem 14,42

     12. místo Gabča Březnová s časem 18,95

     14. místo Veronika Marečková s časem a zlomenou rukou 20,18

     16.místo Gabča Vojáčková s časem 24,42

V kategorii dvoučlenných družstev soutěžilo 16 družstev a 1.místo vyhrály Klárka Marečková a Eliška Pařízková, 3.místo Eva Floriánová a Veronika Bučková

Chtěla bych poděkovat dobrovolníkům, kteří se podíleli na průběhu soutěže, také bych chtěla poděkovat sponzorům, bez kterých bychom tuto soutěž nemohli zorganizovat a těmi jsou: MČ BRNO- BOSONOHY, ČESKOMORAVSKÝ BETON HEIDELBERGCEMENT Group TBG BETONMIX a.s., STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍCH ŘEMESEL BRNO- BOSONOHY, RESTAURACE U ČOUPKŮ.