72 hodin

17.10.2017 18:11

Během půlky října, konkrétně ve dnech 13.-15.10. jsme se zúčastnili celorepublikového projektu 72 hodin. Jde o to, vybrat si nebo vymyslet dobrovolnickou brigádu, která má být především pro lidi. V rámci našeho projektu jsme se rozhodli zvelebit zastávky MHD, aby se nám na nich čekalo s úsměvem. V plánu byly zastávky: konečná autobusu 69, Hoštická (jak ve směru z Bosonoh, tak ve směru do Bosonoh), Hoštická pro linky 401 a 402 a Pražská. 

První den jsme se provedli řekněme hrubý úklid. Všechno jsme pozametali, strhali plakáty, umyli skla a provedli první nátěr dřevěných laviček.

Druhý den jsme pracovali od rána do večera, a to především s barvou. Natřeli jsme konstrukce zastávek, bílou zeď na konečné a provedli jsme druhý nátěr laviček. Také jsme s pomocí chemie oddělali zbytek plakátů a lepidlo, které je tam drželo.

Třetí, tedy poslední den jsme opět pozametali spadané listí a zasázeli kytičky. Celkem jsme na zastávky, konkrétně na konečnou a Hoštickou, navěsili 6 truhlíků s 3 druhy kytiček :)

Všem, i těm více i těm méně zúčastněným, hrozně moc děkujeme, každá pomoc se počítá. Samozřejmě, že bez tolika ochotných lidí bychom to tak rychle a hlavně s úsměvem nezvládli.